راهکار مدیریت استراتژیک آبی‌نگار

۱- برنامه‌ریزی استراتژیک

هر سازمانی برای ادامه حیات خود نیازمند استراتژی است. این استراتژی می‌تواند مکتوب باشد و یا در اذهان ذینفعان سازمانی باشد. رویکرد ما در زمینه استراتژی، با استفاده از آخرین یافته‌های دانش مدیریت استراتژیک دنیا، رویکردی عملگرایانه و قابل سنجش است. استفاده از نظامات مدیریت استراتژیک نظیر رویکرد کارت امتیازی متوازن، فرموله‌سازی، پیاده‌سازی و ارزیابی استراتژی‌های سازمان را تسهیل می‌کند و باعث می‌شود استراتژی سازمان واقعاً برنامه‌ای اجرایی باشد.

۲- طراحی نظام مدیریت عملکرد

سیستم‌های مدیریت عملکرد، ابزارهای استراتژیک برای کنترل عملکرد کلان سازمان در راستای اهداف و استراتژی‌ها هستند. ما با استفاده از روش‌ها و ابزارهای مدیریت عملکرد استراتژیک این نیاز سازمان‌ها را برآورده خواهیم ساخت.

 

۳- عارضه‌یابی سازمانی

در بسیاری از مواقع کسب و کار شما دچار مشکلات و بحران‌ها می‌شود. مشاوران ما با استفاده از دانش، ابزار و خبرگی‌ خود می‌توانند در یافتن ریشه‌های مشکلات و راه‌کارهای مرتفع کردنشان به شما کمک کنند.

 

۴- تهیه طرح کسب و کار

طرح کسب و کار سندی است که به سرمایه‌گذاران، مدیران و سازمان‌های وام‌دهنده کمک می‌کند در مورد آینده یک شرکت تصمیم‌گیری کرده و آن را بهتر بشناسند. طرح کسب و کار نوشته می‌شود تا بتواند در وهله اول راهنمای سازمان در فعالیت خود برای رسیدن به اهدافش باشد. علاوه بر این، کاربرد مهم و اصلی طرح کسب و کار هنگامی است که سازمان نیاز دارد فرد یا سازمانی را برای انجام کاری قانع نماید. اگرچه معمولاً طرح کسب و کار برای تأمین سرمایه استفاده می‌شود ولی در مواقع دیگر نظیر فروش کسب و کار و ادغام دو شرکت و قرارداد مشارکت در پروژه‌ها نیز به کار می‌رود.